e6f8c7ee-11f2-45e2-a6d4-b1ef8a0f1ca1

Naked Cakes

Píše Nataša,

Vďaka šikovným cukrárom dnes nápady na torty takmer nemajú hranice. V televíznych programoch, najmä tých zahraničných, môžeme vidieť naozaj nádherné torty, autá, lode, hudobné nástroje, zvieratá, všetko až neuveriteľne realistické, či abstraktné tvary a ozdoby, bláznivé, ale aj elegantné svadobné torty, cukrári s marcipánom dokážu naozaj zázraky. A tie torty sú naozaj nádherné.

NakedCakes1Do popredia sa však začal dostávať úplný opak týchto nádherných „umeleckých diel“ takzvané „Naked cakes“ či „nahé torty“ ktoré by niekomu mohli na prvý pohľad pripomínať nedokončený domáci koláč, ale v skutočnosti je to vlastne dokonalá nedokonalosť, ktorá kladie dôraz na to podstatné, chuť a ingrediencie. No pritom dokáže vyzerať nádherne.

NakedCakes

Naked cakes kladú dôraz na prirodzenosť, vidno korpus, plnku, všetko to dobré načo sa môžete tešiť keď ochutnáte. Nezdobia sa marcipánom, ani cukrovými kvetmi, zdobenie je z prírodných prvkov ako sú čerstvé ovocie alebo čerstvé kvety. Krásne obrázky „nahých tort“ ulahodia nie len vášmu oku ale pošteklia aj vaše chuťové poháriky.

A keďže sú také „nedokonalo dokonalé“ môžete si ich na rôzne príležitosti skúsiť upiecť aj doma.V prípade, že vás očaria na toľko že takúto tortu zvolíte aj na svadbu, prenechajte to radšej na skúsenú cukrárku, ktorá vie ako na to aby boli korpusy krásne nadýchané a plnka krémová. Pretože, keďže tu nie je žiadny fondán čo by zakryl nedostatky, jedinou nevýhodou nahej torty je, že musí byť naozaj čerstvá, čo je vlastne v konečnom dôsledku výhodou.

 

 

 

Foto: fabulousfrocksbridal.com, crimsonedgeevents.co.za, joyfuldetails.com